تعبیر خواب مرحوم مجلسی باب ۲۸-۲۹-۳۰-۳۱

تعبیر خواب مرحوم مجلسی باب ۲۸-۲۹-۳۰-۳۱

شاه و سلطان

در بیان دیدن آئینه وپادشاه و سوگند

 

             اگر کسی آئینه در خواب دید گشادی و ظاهر شدن کارهاست که مشکل بود پسر آورد و از غم فرج یابد اگر کسی سلطان در خواب دید که به شهر درآمد یا در حجله در آنجا زنا و فساد میشود اگر کسی سوگند خورد در خواب توبه باید کرد و ناچار در میان مردمان راستگو شود اگر چنان دید سوگند دروغ خورد آنکس عهد خدا را بشکند.اگر کسی ابریشم در خواب دید دولت یابد و سفر کند اگر کسی پشم بیند به عزت میرسد.اگر تصاویر یا کتب در خواب دید مال و مرتبه او بیشتر شود.اگر کتاب در خواب دید مال و فرح باشد اگر کتابرا گشاده در خواب میخواند با مردمان گفتگوی غلیظ در میان آورد و از یکدیگر می رنجند و مکدر میشوند والله اعلم.

 

در بیان دیدن بیماریها و امراض و غیر آن

بیماریها

              اگر کسی امراض  و مریض دید بیمار شکر میکند صابر است نعمت یابد اگر کسی بیند عصایی در دست دارد قوت یابد.اگر دید بر عصا تکیه کرده است بر مردی بزرگ تکیه میکند اگر دید که با خداوند این علتها دوست شد کارها بر خداوند علت گشاده شود و چیزی که به او امید دارد به او میرسد خدا بر وی رحمت کند.اگر کسی دید که پای او شکسته است روزی بر او میرسد خدا بر وی رحمت کند.اگر کسی دید که پای او شکسته است روزی بر او تنگ شود از شغلی که میطلبد فروماند.بر او نرسد والله اعلم.

 

در بیان دیدن شادروان و بساط یا گورستان و مرده نماز بر جنازه و کفن و زیارت و گور بگور گردیدن

زیارت

                اگر کسی بساط شادروان در خواب دید بزرگ ولایت شود عز و مال و جاه یابد و نام او گسترده شود اگر کهنه بود در غم افتد و اگر خود را در قفس بیند او را بزندان کنند اگر دیگری را دید همان تعبیر را دارد.اگر کسی خود را بزندان بیند عمل ولایت اندک معبران گفته اند که زندان محمول گور بود نعوذبالله اگر کسی گورستان بیند عبرت بیند و پشیمان شود از گناهان و اگر دید مرده از گور بیرون آمد از غم بزرگ رهایی یابد و اگر مرده بیند از غایب مژده برسد و حال آنکه از او طمع بریده باشد.

               اگر بیند که او مرده است زندگانی او دراز میشود و لیک اندر سرای او ویرانی بهمرسد.اگر دید که مرده زنده شد اگر مهتر بود مال و جاه او زیاده شود کارهایش گشاده شود مراد خویش را دریابد اگر دید که مرده همی گریستی آن مرد از این جهان با ایمان رفته باشد کارش نیک باشد اگر دید که مرده آن مرد از عذاب خدا ایمن باشد.

               هر کس بیند که مرده بیمار است صدقه به درویش باید داد که حقتعالی بر وی رحمت کند اگر بیند که مرده زنده را در آغوش گیرد عمرش دراز شود.اگر زنده مرده را بکنار گرفت میان خویشان خصومت شود یا که بیمار شود اگر در خواب دید که گور میکند عمارت کند اگر بیند که مرده را بگوری کردی آن زنده به مصیبت و بلا افتد و کار بر اوتنگ شود.اگر در خواب دید که به جای پست اندر آمد و همچنین اگر بیند که از آن گور یا تنگی بدر آمد از درد و محنت تنگی برهد اگر بیند که مرده کسی را چیزی داد آن چیز که داده در میان مردم فراخی و ارزانی میشود.اگربیند که مرده چیز خورد آن در میان مردم کم و قحط بود.اگر از مرده سخنی باشد هر چه گفته همان میشود.اگر مرده را با لباس خوب و تازه بیند کار ان مرده  نیک بود اگر لباس کهنه بود از برای او چیزی صدقه بدهد که خداوند بر او رحمت کند.اگر خویشتن یا عزیزی را بیند در جنازه مردم بسیار او را همی برند آن کس مهتر و بزرگ شود.

                اگر بیند که تخت یا جنازه بود افتاد و از عمل خود معزول شود اگر کفن مرده بیند به معصیت گرفتار شود اگر بیند که وصیت کرد مبارک بود اگر زیارت اهل قبور بیند سنت رسول الله را بجا بیاورد اگرموت بیند نیکان را بشارت و بدان را محنت بود از سلطان اگر بر سرای خویش جنازه بیند اجلش نزدیک است.والله اعلم.

 

در بیان دیدن تازیانه و چوب زدن و بردار کردن و دست و پا شکستن و بر دشمن ظفر یافتن

تازیانه زدن

                    بدانکه اگر کسی در خواب دید که کسی را بکشد بر او بیداد کند اگر آنکس مرده باشد بر اهل و فرزندان او ستم کنند اگر کسی دوست خود را در خواب دید که بکشد بر او ظفر یابد و ستم کند اگر گردن زدن و کله بریدن بیند اگر دید که غلام خود را گردن زد او را آزاد کند و بجای او نیکویی کند اگر بیند که او را گردن زدند اگر مستور بود زنده و دشمن او بود بر او ستم کنند و ظفر یابد اگر سر بریدن و از تن جدا کردن بیند میان او و مهتری جدایی افتد.

                 اگر بیند او را تازیانه زدند خون از او بیرون رفت زیان رسدش همچنین سخنان خوش بشنود اگر خون نرفت و درد نکرد نظاره نبود و مشقت نباشد به هر تازیانه دیناری به وی رسد.اگر کسی دست و پا بریدن در خواب دید قوت دین بود و عمر دراز و مراد یافتن در جهان و عیش اما جدایی افتد او را بر دوست عزیز و توبه نصوح کند.

                 اگر دار کشیدن در خواب دید گویند مهتری یابد.اگر کسی دار در خواب دید مشهور شود و انگشتان بریدن جدایی افتد فرزندان خود کاری کند که ایزد تعالی و در اندام افتادن آن نقصان در دیدن تن غم و مصیبت بود از جهت آنکس اگر در خواب دید استخوان و استخوانها در تن اقوام مردم بود هر چه از او شکسته بود هلاک مردمست فروماندن از کارها و مغشوشی اوضاع شود و اندک مصیبت بود.

منبع : کتاب تعبیر خواب مرحوم مجلسی

۰
از ۵
۰ مشارکت کننده

نوشته های اخیر

دسته بندی ها

لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

لطفا پس از پرداخت حتما کد پیگیری پرداخت یا اسکرین شات آن را از طریق ایمیل support@ielcot.ir ارسال کنید.

از وبسایت همکاران و مشتریان ما دیدن کنید.

تصویر 100*150 در بخشهای محصولات فروشگاهی و وبسایت همکاران=50000 تومان ماهانه
متن لینکدار بتنهایی در قسمت پانویس سایت=25000 تومان ماهانه(سایت-وبلاگ-شبکه اجتماعی)

برای تبلیغات بنری با توجه به اندازه و مکان درج بنر و ثابت یا متحرک بودن آن تفاوت قیمت وجود دارد.لطفا با دادن مشخصات از قسمت تماس با ما یا پیامک به 500010401212123 پیگیری کنید.

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش