تعبیر خواب مرحوم مجلسی باب ۲۲ و ۲۳ و ۲۴

در بیان جامه و البسه و عمامه و غیره

 

تعبیر خواب مرحوم مجلسی باب ۲۲ و ۲۳ و ۲۴

 

در بیان جامه و البسه و عمامه و غیره

   

                 ابن سیرین می فرماید اگر کسی در خواب دید که لباس تابستان را در زمستان پوشید دلیل که بقدر لباس مالش زیاد شوداگر کسی بیند که لباس زمستان به تابستان بود دلیل ترس و بیم است.اگر زنی دید که لباس مردان پوشیده دلیل منفعت است.ابراهیم می گوید اگر دید که در تن او لباس مهتران بود دلیل بزرگی بود و اگر لباس فاسقان بود دلیل گناه بود اگر کسی دید که لباس علماء داشت دلیل که از علما بهره بیند اگر دید که لباس صوفیان داشت از دنیا دست بدارد اگر دید که لباس توانگران پوشید دلیل در جمع کردن مال حریص بود اگر دید که لبای ترسایان و جهودان داشت دلیل که بیننده را میل به ایشان شود.حضرت صادق (ع) فرمود که دیدن لباس در خواب هفت وجه بوداول دین پاک دوم توانگر سوم عزو جاه چهارم منفعت پنجم عیش و نوش ششم عمل هفتم عدل.

            دانیال پیغمبر گوید : که جامه دیدن کسب و کار مرد است و اگر جامه خود را نیکو بیند دلیل است که کسب او نیکو میشود.جامه زربفت زن با فرهنگ و خردمند و بزرگ بود.جامه سفید دین است جامه نو عمامه دنیا بود جامه سبز زنان و مردان را دین بود جامه سرخ زنانرا نیکو بود پیراهن دراز و طیلسان و قبا و دستار این جمله مردانرا بیماری غم و اندوه بود یا جنگ و خصومت و جامه زرد مردانرا بیماری بود جامه سبز و ملون  یعنی سرخ و سبز و زرد دلیل بود که از والی سختی بیند.

 

در بیان دیدن تخت و تاج و عمامه و کلاه و انگشتر و حلقه و گوشواره نگین و غیره

             

                  اگر کسی عمامه در خواب دید مرتبه او از اول زیادتر میشود.هر که عمامه سبز دید در دو جهان بیغم باشد مرادهای خود را یابد هر که دید عمامه می پیچد سفر کند هر که دید که کلاه برداشت اگر اهل آن باشد مملکت یابد و دولت رسد و چنانکه مردمان را از آن تعجب آید هر کس دید که تاج و افسر دارد بمرتبه خودش از اهل علم باشد هر که حلقه و گوشواره دید زنانرا نیک بود و اگر مرد دید که حافظ قرآن می شود اگر جواهر داشته باشد پسر آورد.اگر بی جواهر بود دختر آورد اگر انگشتر دید ضبط ولایت و مال بود اگر مراد داشته باشد حاصل میشود.اگر عقیق زرد و سفید بیند دختر پدید آورد و اگر انگشتر برنج یا مس دید همه رنج و محنت و مصیبت بود اگر کسی آهن در خواب دید با بخت و شکوه و دولت و قوی شدن کارها و عمل برزگ باشد والله اعلم.

 

در بیان دیدن جامه های رنگین از شلوار و دستار

              اگر کسی در خواب دید دستار را زن بود.هر که شلوار دید مهتر باشد.اگر پای برهنه دید از منت مردمان برهد.اگر کسی شال کمر دید عزت و قوت یابد هر که دید که کمر بسته است بزرگ میشود.و میراث حلال یابد.هر که دید که کمرش باز شده عمر او نصف شود.اگر دید که کمرش بر زمین افتاده عمر او به آخر رسیده .اگر کسی چوخا بارانی در خواب بیند قوت یابد و عیش خرمی یابد اگر عبا در خواب دید باز تعبیر آن عزت است چادر نو دید بعزت و جاه میرسد و توبه از معصیت کند و حج نماید.اگر کسی پیراهن دید یا پوشید مال یابد و عیش و خوشحالی یابد.

               اگر کسی زیر جامه دید که پوشیده زن میگیرد اگر طیلسان در خواب دید زیادی دین بود لکن بکراهت اگر کسی مقنعه خود را سوخته بیند اگر مرد بیند زنش میمیرد  اگر زن باشد شوهرش میمیرد.و کار و بار مرد بسته میشود.اگر کسی دید که مقنعه در سر کند البته یا زنی یا کنیزی گیرد.اگر زن مقنعه کند شوهرش نمیمیرد.اگر شوهر داشته باشد کامرانیها میکند اگر کسی را در خواب آویخته باشند غم و ماتم عزیزان باشد و عزت و حرمت هم باشد.اگر کسی مهره کاغذ در خواب دید نامه سربسته یا کیسه به او رسد از خبرهای اراجیف بسیار شود و مردم متوحش شوند.

 

منبع : کتاب تعبیر خواب مرحوم مجلسی

 

۰
از ۵
۰ مشارکت کننده

نوشته های اخیر

دسته بندی ها

لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

لطفا پس از پرداخت حتما کد پیگیری پرداخت یا اسکرین شات آن را از طریق ایمیل support@ielcot.ir ارسال کنید.

از وبسایت همکاران و مشتریان ما دیدن کنید.

تصویر 100*150 در بخشهای محصولات فروشگاهی و وبسایت همکاران=50000 تومان ماهانه
متن لینکدار بتنهایی در قسمت پانویس سایت=25000 تومان ماهانه(سایت-وبلاگ-شبکه اجتماعی)

برای تبلیغات بنری با توجه به اندازه و مکان درج بنر و ثابت یا متحرک بودن آن تفاوت قیمت وجود دارد.لطفا با دادن مشخصات از قسمت تماس با ما یا پیامک به 500010401212123 پیگیری کنید.

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش